Jenga Classic gra towarzyska Hasbro

Jenga Classic gra towarzyska Hasbro

59,00 zł
Brutto
Zamówienia złożone do 14:00 wysyłamy tego samego dnia.
Ilość
Paczkomat gratis powyżej 350 zł

Szalona gra towarzyska

Jenga ma już mnóstwo fanów. Mimo że tak prosta, okazuje się niezwykle ciekawą, wciągającą i zabawną grą! Gra składa się z drewnianych klocków ułożonych w wieżę (3 klocki na piętro). Gracze na przemian wyciągają jeden klocek z dowolnego piętra wieży i kładą go na szczycie, uważając, by wieża się nie zawaliła. Każdy kolejny gracz ma trudniejsze zadanie, a wieża potrafi zachować równowagę nawet gdy jest dwa razy wyższa niż na starcie!

Emocje rosną w trakcie gry niesamowicie szybko, co przyzna każdy kto choć raz spróbował zagrać w Jengę!

Instrukcja gry:

- Jeden z graczy buduje wieżę z klocków na twardej, równej powierzchni, używając kartonowej podstawki jako szablonu utrzymującego klocki w równym położeniu. Każdy poziom wieży składa się z 3 klocków ułożonych pod odpowiednim kątem na przemian w stosunku do niższego poziomu (tak, jakt o widać na zdjęciach oraz na pudełku gry). Po zakończeniu układania należy delikatnie wyjąć kartonową podstawkę.

- Grę rozpoczyna gracz, który budował wieżę. Następna jest osoba po jego lewej stronie.

- W czasie swojej kolejki każdy z graczy stara się wyjąć jeden bloczek z któregokolwiek miejsca PONIŻEJ najwyższego poziomu. Potem gracz ten umieszcza swój bloczek na szczycie wieży, w odpowiednim, naprzemiennym położeniu względem niższego poziomu.

- Wyjmuje się i układa 1 bloczek w czasie swojej kolejki. Można używać tylko jednej ręki!

- Można dotykać i przesuwać inne bloczki zanim znajdzie się najbardziej odpowiedni do wyjęcia, ale przed wyjęciem tego właściwego lub sprawdzeniem następnego bloczka należy wsunąć na miejsce ten sprawdzany wcześniej (oczywiście tylko jedną ręką).

- Podczas układania nie można układać wyższych poziomów, jeśli najwyższy poziom nie został ukończony i nie składa się z 3 bloczków.

- Kolejka kończy się 10 sekund po ułożeniu bloczka lub zaraz po tym, gdy następny gracz dotknie wieżę.

- Wyjmowanie i układanie bloczków trwa do momentu zawalenia się wieży.

- W grę mogą grać dzieci w wieku conajmniej 3 lat. jednak przeznaczona jest absolutnie dla wszystkich!

2 Przedmioty

Opis

EAN
5010993484096
Wiek
od 6 lat
Certyfikat
CE
Czas rozgrywki
ok. 20 minut
Liczba graczy
2 - 8 osób

Specyficzne kody