BABA JAGNA I ZACZAROWANA LAS GRA RODZINNA G3

BABA JAGNA I ZACZAROWANA LAS GRA RODZINNA G3

105,00 zł
Brutto
Zamówienia złożone do 12:00 w dniu roboczym będą wysłane tego samego dnia.
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Oto gra, w której dzieci odwiedzają zaczarowany las i wcielają się w zamieszkujące go małe gnomy. W lesie tym można również spotkać roztrzepaną czarownicę – Babę Jagnę, która ciągle coś gubi. Gnomy mają za zadanie pomóc czarownicy w odzyskaniu magicznych przedmiotów.

Gracze poruszają ruchomą planszą, by umożliwić Babie Jagnie przemieszczać się po lesie. Planszę można lekko docisnąć w każdym z narożników, pochylając ją w danym kierunku i przesuwając czarownicę.

Do odnalezienia jest dużo przedmiotów, między innymi magiczny kociołek, różdżka czy księga z zaklęciami. Poszukiwania należy jednak zakończyć zanim zapadnie noc.

W grze może uczestniczyć od 2 do 5 graczy w wieku od 6 lat, którzy tworzą dwuosobowe, zmieniające się co turę drużyny. Na planszy znajdują się magiczne przedmioty zagubione przez czarownicę, stare drzewa, a także jaskinie gnomów i małe sadzawki. Czarownica musi uważać, aby podczas wędrówki przez zaczarowany las nie zawadzić kapeluszem o korony drzew, czy nie wpaść do jaskini lub sadzawki.

Przebieg gry

Gdy gracze są już gotowi rozpocząć przygodę, obracają klepsydrę, która odmierza czas pozostały do końca tury oraz odsłaniają żeton celu przedstawiający pierwszy przedmiot, który mają odnaleźć.

Teraz rozpoczyna się zabawa. Dzieci naciskając uchwyty w rogach planszy powodują jej opuszczenie w kierunku naciskanego narożnika. Figurka Baby Jagny z łatwością przesuwa się po pochyłej planszy.

Gdy tylko czarownica dotrze do magicznego przedmiotu przedstawionego na żetonie celu, gracze odkrywają kolejny żeton i ruszają na kolejne poszukiwania. Tura graczy kończy się kiedy w klepsydrze przesypie się piasek lub gdy Baba Jagna zgubi kapelusz czy też wpadnie do jaskini bądź sadzawki. Dzieci liczą, ile przedmiotów udało im się odnaleźć w tej turze i otrzymują z woreczka tyle samo jagód, które chowają w swoich jaskiniach.

Po zakończeniu swojej tury para graczy umieszcza na dowolnie wybranym drzewie gwiazdkę. Gra kończy się, gdy na drzewach znajdzie się odpowiednia do liczby graczy liczba gwiazdek, co oznacza, że zapadła noc i nie można kontynuować poszukiwań.

Każde dziecko bierze zdobyte jagody ze swojej jaskini i liczy, ile udało mu się ich zebrać. Wygrywa ten, kto zgromadził największe zapasy pysznych jagódek.

Gra jest niezwykle pomysłowa. Dzięki kontrolowaniu ruchów czarownicy za pomocą ruchomej planszy dzieci doskonalą koordynację oko-ręka, a dzięki ograniczeniu czasowemu uczą się działania pod presją upływającego czasu. Zmieniające się drużyny i losowe odkrywanie żetonów celu sprawia, że każda rozgrywka jest nieco inna a dzieci się nie nudzą. Na szczególną uwagę zasługują piękne ilustracje, które przypadną do gustu każdemu małemu graczowi. Podobnie, jak i pozostałe gry marki Drei Magier Spiele wydane w Polsce pod marką G3, gra wykonana jest z najwyższą starannością z materiałów wysokiego gatunku, dzięki czemu nie zniszczy się nawet po wielu rozgrywkach.

Wejdź do zaczarowanego lasu i pomóż zapominalskiej czarownicy!

Raz, dwa, trzy, z Babą Jagną szukasz Ty!

Zawartość opakowania:

 - plansza do gry

 - 8 drzew

 - 24 żetony celu

 - 20 gwiazdek

 - 108 znaczników jagód

 - 10 znaczników gnomów

 - klepsydra

 - 4 wtyczki

 - 4 piankowe bloczki

 - figurka czarownicy w kapeluszu

 - woreczek

 - instrukcja

2 Przedmioty

Opis

EAN
5906395350193
Wiek
od 6 lat
Certyfikat
CE
Czas rozgrywki
ok. 10-20 mijn
Liczba graczy
2-5

Specyficzne kody

Na razie nie dodano żadnej recenzji.