Montana (edycja polska) gra ekonomiczna Lacerta

Montana (edycja polska) gra ekonomiczna Lacerta

90,00 zł
Brutto
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

Zatrudniaj pracowników, dostarczaj produkty i dokonuj przemyślanych wyborów co do zasiedlania dzikich terenów XIX-wiecznej Ameryki.

Połowa XIX wieku to czas, w którym na terenie Montany pojawiają się pierwsze stałe osady. Liczni poszukiwacze szczęścia przybywają w te okolice w swoich karawanach, z nadzieją na znalezienie zajęcia i lepszą przyszłość. Pracy jest pod dostatkiem dla wszystkich. Góry obfitują w cenne metale, a uprawa ziemi wymaga ogromnych nakładów pracy. Z biegiem czasu przybywa osad, a wraz z ich rozwojem rośnie zapotrzebowanie na różne towary. Aby wyprzedzić swoich konkurentów, musisz zatrudniać właściwych robotników w odpowiednim czasie, dostarczać dobra osadnikom i starannie planować rozwój swoich osad.

Montana to gra o prostych zasadach, oferująca graczom dużą swobodę w realizacji planu dojścia do zwycięstwa. Dzięki temu dobrze sprawdza się zarówno wśród osób rozpoczynających swoją przygodę z planszówkami, jak i wśród tych, którzy mają za sobą już wiele rozgrywek. Delikatna interakcja między graczami dostarcza emocji, a duża różnorodność akcji możliwych do wykonania powoduje, że szanse na zwycięstwo dla wszystkich graczy są wyrównane.

Rozgrywka opiera się o trzy proste akcje:

Zatrudniaj robotników, którzy później będą pracować nad pozyskiwaniem dóbr niezbędnych do rozwoju osadnictwa.

Wysyłaj robotników do pracy w różnych miejscach, aby pozyskiwali dla ciebie kamienie, miedź, zboże, dynie oraz srebrne monety.

Prowadź ekspansję, zakładając nowe osady w coraz dalszych zakątkach Montany.

1 Przedmiot

Opis

EAN
5908445421693
Wiek
od 10 lat
Certyfikat
CE
Czas rozgrywki
ok. 45 minut
Liczba graczy
2 - 4 osoby

Specyficzne kody