Wahadło gra ekonomiczna czasu rzeczywistego Albi

Wahadło gra ekonomiczna czasu rzeczywistego Albi

205,00 zł
Brutto
Zamówienia złożone do 14:00 wysyłamy tego samego dnia.
Ilość
Paczkomat gratis powyżej 350 zł

Wahadło to gra w czasie rzeczywistym, w której wcielimy się w potężnego szlachcica, a naszym celem będzie zdobycie tytułu Wiecznego Króla, prawdziwego władcy Dünyi. Aby to osiągnąć musimy zarządzać podwładnymi, stosować fortele i podbijać prowincje, aby ostatecznie zdobywać zasoby i punkty prowadzące do zwycięstwa. Wygrana możliwa jest na czterech torach: siły, prestiżu, popularności i legendarnego osiągnięcia. Należy jednak uważać! Zwycięzcą zostanie nie ten, który działa najszybciej, ale ten, kto działa najbardziej optymalnie!

Wahadło to gra ekonomiczna typu worker-placement w czasie rzeczywistym (wszyscy gracze wykonują akcje w tym samym czasie, a nie w turach). Posiada również tryb Automa, opracowany z myślą o rozgrywkach solo.

ZAWARTOŚĆ:

 - 1 plansza

 - 1 plansza rady

 - 5 planszetek graczy (dwustronnych)

 - 1 wypraska

 - 1 tor klepsydr (opcjonalnie)

 - 1 instrukcja

 - KARTY

 - ELEMENTY PLASTIKOWE

 - KLEPSYDRY

 - AUTOMA

Gdy Bogowie po raz pierwszy stworzyli świat, Dünyę, nie narzucili mu żadnego porządku. Panowała przemoc i tylko najsilniejszym udawało się przetrwać. Był to Czas Chaosu.

Smoki wyrosły i stały się potęgą, z którą nikt nie mógł się równać, aż w końcu przejęły władzę nad Dünyą. Wprowadziły do niej ład, jednak był on oparty na cierpieniu i niedoli. Był to Czas Ciemności.

W końcu pewien człowiek, Surcil, przykuł uwagę Gahaela, boga pór roku i strażnika czasu. Surcil, obdarowany przez Gahaela częścią jego mocy, stał się nieśmiertelny i obalił ciemiężącą władzę smoków. Stał się Wiecznym Królem i przez wieki rządził Dünyą, zachowując na jej ziemiach pokój. Był to Czas Porządku.

Teraz Wieczny Król zniknął, a jego imperium pogrążyło się w chaosie. Dlaczego odszedł albo jaki spotkał go los - tego nie wie nikt, choć po kraju krążą tajemnicze pogłoski. Polityczne sznurki, za które Surcil delikatnie pociągał przez wszystkie lata swych rządów, zaczynają się urywać. Zapowiada się Czas Zmian.

Kiedy Gahael ofiarował Wiecznemu Królowi swoją moc, wykuł również wielki, żelazny zegar, który umieszczono na Wielkim Placu w Montbrielle. Gahael zarządził, że zegar ten będzie chodził dopóty, dopóki władcą Dünyi pozostanie Wieczny Król. Teraz, gdy zniknął, zegar zatrzymał się jego żelazne wahadło zawisło w idealnym bezruchu pod swą przeszkloną tarczą. Żadna ludzka ręka nie potrafi go poruszyć. Legendy mówią, że jeśli pojawi się następca godny zająć tron Wiecznego Króla, będzie on w stanie zmusić zegar do ponownego odmierzania czasu, co zapoczątkuje nową erę.

Podczas rozgrywki w Wahadło, każdy z graczy wcieli się w szlachcica, walczącego o miejsce na tronie Dünyi. Każdy szlachcic w grze jest wyjątkowy. W czasie rzeczywistym zarządza on swoimi podwładnymi, wdraża strategie i powiększa obszar swojego dominium, aby zdobyć zasoby, głosy i awanse na czterech torach punktów zwycięstwa: siły, prestiżu, popularności i osiągnięcia legendarnego. Gracze muszą mądrze wykorzystywać swój czas: ten, kto okaże się najbardziej godny tronu podczas ostatniej rady, stanie się nowym Wiecznym Królem Dünyi.

Wahadło to pozbawiona tur gra strategiczna dla od 1 do 5 osób odbywająca się w czasie rzeczywistym. Gracze wykorzystują rzeczywisty czas jako zasób potrzebny do wdrażania strategii mających na celu pokonanie przeciwników. Czas poświęcany na wykonywanie różnych akcji należy równoważyć z czasem poświęcanym na podejmowanie decyzji i analizę sytuacji na planszy. Szybciej nie zawsze oznacza lepiej! Zwycięzcą zostanie nie ten, kto będzie działać najszybciej, ale ten, kto najefektywniej będzie zarządzać czasem.

5 Przedmioty

Opis

EAN
8590228049858
Wiek
od 12 lat
Czas rozgrywki
powyżej 60 min
Liczba graczy
1-5

Specyficzne kody